Що Таке Хакатони І Навіщо Їх Організовують? Ирина Браницкая

БПЛА, що знешкоджують ворожі «Ланцети», системи пошуку дронів лазерного наведення та унікальний колінний протез — лише деякі розробки учасників. «Штучний інтелект у Мрії» — 16 грудня відбувся хакатон у НаУКМА. 60 учасників у складі 17 команд працювали цілий день. Окрім можливості вирішити конкретну наболілу проблему в освіті, на хакатоні будуть виступати провідні спікери, які поділяться найбільш актуальними знаннями. Серед них Олег Дерев’янко, Євген Клопотенко, Олександр Елькін, Іван Примаченко, Олесь Тимофеєв, Марія Прохорова та інші.

Хакатони за межами корпоративного сектору проходили як частина масштабних IT-конференцій. Один з перших відбувся на конференції JavaOne у  99-му. Тоді змагалися в написанні софту для пристроїв, що передають дані через інфрачервоні порти. Матеріали з плашкою СПЕЦПРОЄКТ та ЗА ПІДТРИМКИ також є рекламними, проте редакція бере участь у підготовці цього контенту і поділяє думки, висловлені у цих матеріалах.

Цього року Сергій працював над завданням Make a Moonquake Map! Симулятор імітує Місяць зі сферами, що вказують на положення місяцетрусу. Базу даних про місяцетруси можна легко розширити новими даними й автоматично перейти до Симулятора. На думку Сергія, у майбутньому цей проєкт можна буде легко поширити на всі тіла Сонячної системи, що допоможе візуально представити різні події у нашому Всесвіті. На цьому він не збирається зупинятися і планує долучатися до хакатонів у майбутньому. На його думку, такий формат роботи це чудова можливість дізнатися щось нове та опанувати нові навички.

Розробіть інноваційні рішення, що можуть поліпшити якість життя людей по всьому світові. На хакатоні є завдання, які взагалі не вирішуються за два дні. Саме тому організатори дають можливість ознайомитися з ними раніше. Проте, це не означає, що можна розслабитись і робити як прийдеться. Потрібно створити такий собі «прототип» вирішення завдання, продемонструвати як він працює, показати що це взагалі можливо створити і якнайкраще презентувати ваше рішення», — Сергій Мирний. Учасники отримують досвід, можливість співпраці та обміну знаннями, а також шанс працювати над цікавими проєктами.

Завдяки їм талановиті спеціалісти отримали нові можливості для працевлаштування. Основна ідея хакатонів — розробка програмного рішення протягом певного часу. У випадку з хакатонами хакерство не має на увазі шахрайство та комп’ютерні злочини. Це швидше дослідження меж конкретної ідеї або технологічного досягнення. Можливо – вивчити глибше специфіку партнерських компаній.

Віталіна із задоволенням ділиться своїм досвідом і знаннями та допомагає учасникам втілювати їхні ідеї в життя. Володимир Стаценко, fifty eight років, викладач фізико-технічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Кожного року Володимир з колегами відстежують хакатони подібні заходи, адже на їхню думку участь у них дозволяє «тримати руку на пульсі» актуальних і перспективних челенджів ракетно-космічної галузі. Володимир — активний учасник різноманітних хакатонів і цього року у складі команди INTERSTELLAR він долучився й до хакатону NASA Space Apps Challenge.

  • Після перемоги запустили бета-версію програми E-hailing, а потім з’явився і сам EasyTaxi, що отримав seventy five млн.
  • Уміння співпрацювати з іншими – одна з найактуальніших навичок XXI століття.
  • Це інтенсив, який зазвичай триває від 24 до 48 годин без перерв на прокрастинацію та сон.
  • Застосунок набув особливої популярності в Сінгапурі, Малайзії, Тайвані, Індонезії та на Філіппінах.
  • Матеріали з плашкою СПЕЦПРОЄКТ та ЗА ПІДТРИМКИ також є рекламними, проте редакція бере участь у підготовці цього контенту і поділяє думки, висловлені у цих матеріалах.
  • Тож дітям можна дати завдання скласти алгоритм подолання соціальних проблем людиною епохи реалізму.

Перелік проблем повинен бути конкретним, щоб учасники розуміли, з чим працювати і які завдання вирішувати. Враховуючи, що тривалість хакатону стартує від 24 годин, напрошується питання, як же спати. А ніяк 🙂 На хакатонах справді заведено викладатися на 100% і присвячувати весь час роботі над проєктом, тому поспати вдається не всім і не завжди.

хакатони

Разом з менторською підтримкою, це значно розширяє стітогляд і дає змогу дивитися на нові горизонти», — Володимир Стаценко, переможець ActInSpace Dnipro 2020, учасник NASA Space Apps Challenge Dnipro 2022. Та, все ж, наполягаємо на тому, щоб ви розраховували свої сили об’єктивно, бо Хататон передбачає інтенсивний формат взаємодії та колаборації. Його незалежно стали вживати розробники OpenBSD та Sun Microsystems. Розробники OpenBSD вперше використали цей термін для позначення зустрічі, яка присвячувалась криптографії в Калгарі (Канада) four червня 1999 року[3]. На неї приїхало 10 розробників для написання програм, які б не підпадали під жорсткі експортні обмеження, що встановлені США на криптографічне програмне забезпечення.

Сервіс пошуку майстрів Zaarly, що допомагає знайти електрика чи сантехніка по сусідству, вперше представили в 2011 році на Startup Weekend, Лос-Анджелес. Тоді програмою шалено зацікавилися, тому одразу ж після хакатону на неї виділили 15 млн. Цікаво, що сервіс функціонує і сьогодні в 5 містах США.

Зі сфери IT, де відбулося їхнє зародження, вони плавно перейшли і в інші галузі. Їх активно використовують для вирішення внутрішніх завдань, з їхньою допомогою компанії знаходять нових талановитих фахівців, а професіонали отримують цікаві офери. Щоб домогтися успіху, потрібно зрозуміти завдання і вирішити її. Краще – розробити у відведений час робочий прототип. Якщо немає ідей – можна і потрібно обговорити проблему з експертами Хакатона.

Ви можете оголосити завдання перед початком хакатону або ж залучити дітей до формату імпровізації та оголосити тему по факту. Хакатон – інноваційна форма організації освітнього процесу, що сприяє пошуку нових методів роботи, активізує ефективну комунікацію між учнями, дозволяє розширювати коло партнерських зав’язків у реалізації заданих проєктів. Тривають вони, зазвичай, довго – добу чи навіть дві. NASA Space Apps Challenge — це міжнародний хакатон, який щороку проходить під егідою NASA. Тисячі ентузіастів з усього світу об’єднуються в команди й протягом 48 годин створюють власний проєкт. А також — представників НАТО та багатьох міжнародних фахівців.

Такі хакатони сприяють обміну знаннями та досвідом між студентами, а також створюють можливості для майбутніх професіоналів у галузі інформаційних технологій. Також цієї весни в Україні організували унікальний Hack-a-Train, щоб у ньому могли взяти участь команди зі сходу країни. Учасники з різних міст країни втілювали свої ідеї у життя 30 годин у потязі, який подолав шлях у понад a thousand км від Маріуполя до Львова. У фіналі учасники презентували цікаві продукти, зокрема доповнену реальність для покупок і прилад, що допомагає зберегти їжу та напої теплими завдяки спеціальній електричній  подушці. Усі команди презентують свої ідеї перед журі під час пітчингу. Переможці зазвичай отримують цінні призи, а також різного роду підтримку для втілення проєкту в життя (від порад і менторства до грошової допомоги).

Деякі хакатони призначені для освітніх або соціальних цілей, але часто завданням хакатона є створення повноцінного програмного забезпечення. Кожний хакатон фокусовано на певні області, наприклад, мови програмування, операційні системи, додатки, програмний інтерфейс (API). За 5 років проведення локального етапу NASA Space Apps Challenge у Дніпрі до нього долучилися понад 900 учасників, які разом презентували понад a hundred thirty проєктів. Оскільки цього року хакатон проходив в онлайн форматі, до нього змогли приєднатися учасники з різних куточків нашої країни — Одеси, Львову, Запоріжжя, Івано-Франківська, Черкас, Києва та інших міст. Рекордна кількість учасників і проєктів цього року — 195 і 38 відповідно — говорить про те, що зараз молодь шукає можливості для розвитку.

Уперше в КПІ пройшов міжнародний InnovAid Hackathon, присвячений штучному інтелектові в медицині. Сьогодні хата — це символ дому, який ми боронимо зокрема культурно-креативними інноваціями. Щорічно з 1999 року проводиться хакатон розробників операційної системи OpenBSD[10].

Цей конкурс космічних інновацій проходить раз на два роки за ініціативою Французького національного центру космічних досліджень (CNES). Організатор цих двох космічних заходів в Україні — ГО «Асоціація Ноосфера». За підтримки свого співзасновника, мецената і бізнесмена у сфері космічних технологій Макса Полякова, Noosphere будує екосистему, що популяризує STEM і космічні технології серед молоді. Зазвичай хакатони тривають від одного дня до тижня.

хакатони

Це натхнення, розвиток та новий шлях до майбутнього. У 1999 році Нільсом Провосом був вигаданий робочий хакатон, що об’єднував 10 розробників OpenBSD, в ході якого придумали криптографічне програмне забезпечення. А вже за кілька днів Sun Microsystems організували конференцію JavaOne, де розробники написали код Java для Palm V — програми, що забезпечує зв’язок між пристроями через інфрачервоний порт. Найважливіше – чітко визначити цілі і зрозуміти, що повинен дати хакатон компанії.

хакатони

Часто діти відмовляються від участі у заходах через те, що не розуміють, що буде відбуватись. Тут можна попросити старших розповісти меншим про те, що це за захід і як він проводиться або ж якось демонстраційно це пояснити. Іноді може статись таке, що у якогось учня немає команди.

Завершальний етап — презентація результатів перед журі та аудиторією. У цей момент команди демонструють свій проєкт, обґрунтовують вибір технологій і рішень, які вони використовували, і наводять докази ефективності свого продукту або рішення. Цей етап часто включає демонстрацію робочого прототипу, розповідь про те, як проєкт вирішує конкретні проблеми, і плани щодо його розвитку в майбутньому. Журі оцінює проєкти за різними критеріями, такими як оригінальність ідеї, технічна складність, потенціал для реалізації на ринку і якість презентації. А для тих учасників, чиї проєкти не отримують фінансування, хакатон все одно стає майданчиком для розвитку власної ідеї. Тут інноватори здобувають нові знання, зав’язують корисні знайомства, обмінюються досвідом.

До прикладу, під час одного з таких марафонів ідей учасники створили платформу Simple Energy. Вона контролює кількість спожитої енергії та мотивує зберігати енергоресурси. На хакатонах бралися й за допомогу населенню країн третього світу. Команда розробників компанії Seeds створила мобільну гру мікрокредитування. З його допомогою користувачі з розвинутих країн можуть надсилати гроші нужденним у всьому світі. Для будь-якого фахівця участь у хакатоні — можливість перевірити свій максимум.

Саме ці мої вміння й знадобилися мені на першому хакатоні у 2018 році одночасно для 2-х команд. Хакатон – це захід, зазвичай тривалістю від кількох годин до кількох днів, де програмісти, дизайнери та інші фахівці збираються разом, щоб працювати над проєктами, розв’язувати задачі або розробляти нові ідеї. Вони не тільки сприяють розвитку нових технологій, а й формують лідерів індустрії та надихають молодих професіоналів на великі звершення. Розвиток хакатонів – це вкладення в майбутнє технологічного прогресу та інновацій, роблячи їх ключовим елементом сучасного IT-світу. Придумати або ж обрати вже створений проєкт вашого авторства (або ж отримати дозвіл автора на його використання).

Приємний “бонус” – можливість прокачати навички публічних презентацій, ефективної роботи в команді, потужного нетворкінгу та проектного менеджменту. З 29 вересня по 1 жовтня 2017 року у Києві відбудеться Перший Всеукраїнський освітній хакатон EduHack. Хакатони захопили світ і поступово набувають популярності в Україні. Як саме на хакатонах народжуються проекти або перероджуються існуючі?

Leave a Reply